Divertikulitída – zápalové ochorenie hrubého čreva
Do mojej praxe prichádza 75-ročný muž, jeho hlavný problém je divertikulitída, čo je zápalové ochorenie hrubého čreva, sprevádzané bolesťami brucha a zmenou stolice. Diagnóza bola stanovená dvoma špeciálnymi vyšetreniami.
Hovorí, že má veľmi intenzívne bolesti brucha, ktoré znemožňujú sústrediť sa na akúkoľvek činnosť a prekážajú v spánku, klient v noci nespí od bolestí, musí vstať a zaujať niečim svoju pozornosť kým sa veľmi unaví a znova môže spať. Bolesti sú niekedy neustále a celodenné, čo veľmi znižuje klientovu celkovú pohodu a kvalitu života. Hovorí, že keď príde bolesť, on len existuje. Okrem toho, trpí nafukovaním a nevie uvoľniť vetry, kvôli čomu sú bolesti ešte horšie. Taktiež problematické je grganie. Má problém aj s pankreasom.

Pre klienta sú najdôležitejšie jeho deti a rodina, snaží sa im vo všetkom pomáhať, napriek zdravotným problémom. Snaží sa každému pomôcť, avšak jeho blízki pociťujú nátlak a častokrát z toho vzniká konflikt. Hovorí o sebe, že je nervózny a možno rieši aj to, čo netreba. Chce mať všetko dobre a poctivo urobené, je pedant, často sa hnevá ak druhí nerobia tak ako on považuje za správne. Snaží sa byť k ním dobrý, ale nie vždy to ide.
Má pocit, že nedostáva uznanie za všetko, čo robí, akoby to bolo samozrejmé, hnevá ho, že manželka ho nikdy nepochváli a často v rozhovoroch so známymi dostáva pochvalu ona, napriek tomu, že to urobili spoločne. Musí však hnev potláčať aby nevznikol konflikt. Hnevom sa bolesti brucha zhoršujú.
Vybrala som klientovi homeopatický liek z rastlinnej čeľade CARYOPHYLLIDAE.
Reakcia po homeopatickom lieku
Po lieku sa klient cíti kľudnejší, začal vidieť veci s väčším nadhľadom, je pokojnejší v komunikácii. Bolesti brucha a nafukovanie, ktoré ho trápili, vymizli, cíti sa dobre. Na kontrolnom MRI vyšetrení už divertikulitída nie je.
Zlepšili sa aj urologické ťažkosti, spánok je kvalitnejší. Psychiater vysadil antidepresíva a lieky na pamäť. Po 5 mesiacoch sa klient stále cíti dobre bez potreby opakovania homeopatického lieku.
Autor: Dr. Oksana Ivanišinová, SAKHom.